TOP 10 Nejlepší univerzity na světě

Následující článek vám přinese seznam nejlepších univerzit na světě, který vychází z údajů z Centra pro špičkové světové univerzity. Myslím, že nikoho ani nepřekvapí, že na tomto žebříčku nenaleznete žádnou z českých univerzit. Názvy těchto prestižních škol jsouvelice známé a s mnohými z nich jste se mohli setkat již v mnoha filmech.

10  Chicagská univerzita – Spojené státy americké

 Tato soukromá americká univerzitanesídlí nikde jinde, než v Chicagu ve státě Illinois. Stojí zde od roku 1890,kdy byla založena Johnem Rockefellerem. Ač se Chicagská univerzita řadí mezi jednu z nejmladších elitních univerzit, dokázali její studenti získat již 89 Nobelových cen.

9  Oxford – Spojené království


8  Kolumbijská univerzita – Spojené státy americké

Kolumbijská univerzita byla založena vroce 1754 a nachází se v New Yorku. Řadí se také mezi jedny z neprestižnějších univerzit na světě. Tento vzdělávací systém navštěvoval například Barac Obama a Milton Friedman – držitel Nobelovy ceny za ekonomii. Mezi významné osobnosti patřil například i Milan Zelený – americký ekonom českého původu, který zde působil jako profesor.

7  Yale – Spojené státy americké

Tato prestižní soukromá univerzita senachází v New Havenu v Connecticatu. Tím, že byla založena v roce 1701, se řadímezi třetí nejstarší vzdělávací systém ve Spojených státech. Každý rok přijme univerzita kolem 7% žádajících studentů. Tato škola má také svého maskota – a to buldoka a její tradiční barva je modrá. Už od počátku má Yale významného soupeře a to Harvardskou univerzitu. Studoval zde například Bill Clinton, Meryl Streepová Georg Bush a další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.