TOP 10 Nejoblíbenější sporty v ČR

Rádi sportujete? Máte nějaký sport oblíbený a chtěli byste vědět, zda je na seznamu 10 nejoblíbenějších sportů v České republice? Pokud ano, tak je tento článek právě pro vás!

10 Volejbal

Volejbal je velmi populární mezi mladými lidmi. Vznikl 9.února 1895 v USA. Mezinárodní federace (FIVB) byla založena v roce 1947 a první turnaj se hrál v roce 1949 v Praze. Standardní hřiště je o rozměru 18×19 metrů. Je rozděleno v polovině sítí o výšce 2,43 metru nebo 2,24 metru pokud se jedná o ženské týmy. Na každé polovině je jeden tým tvořen 6ti hráči.

9 Badminton

Pro někoho možná velmi nečekaný sport v tomto žebříčku. Jednotlivci při dvouhře či dvojice při čtyřhře se snažízískat bod odpálením opeřeného míčku přes 1,55 metru vysokou síť. Soupeř musíodpálit míč zpět, aniž by se dotkl země. Ačkoliv pro někoho může být badmintonvelmi nudný a pomalý, není tomu tak. Tato hra je velmi rychlá, dynamická asložitá na kontrolu a fyzickou připravenost hráče. Existuje také světový rekordv rychlosti smeče z roku 2005 a jeho držitelem je číňan Fu Haifen, kterýdokázal odpálit míček neuvěřitelnou rychlostí 322 km/h.

8 Florbal

Mezi první desítku sportů se námdostal i florbal. Tento kolektivní sport k nám přišel z USA a Švédska. Tyto dvě země se považují za jeho průkopníky. Nutno také podotknout, že Švédsko patří dlouhodobě k absolutním velmocem tohoto sportu. Základem hry je hřiště o rozměru 20×40 metrů a standardně hraje z každého týmu 5 hráčů a brankář.Florbal je velmi oblíben u mladých lidí, studentů a žáků základních škol, kde se zařazuje do hodin tělesné výchovy. Česká republika založila svou florbalovou federaci jako 4 na světě a s počtem 288 klubů také pátou největší.

7 Běh

Lidstvo běhá  už od svéhovzniku. Je to přirozená součást našeho života a to nemusíme být ani žádní velcí sportovci. Každý z nás jistě musí alespoň jednou denně zrychlit krok a už toto se považuje za běh, protože je to větší rychlost než se běžně pohybujeme. Běhat se dá úplně všude – v posilovně na stroji, v tělocvičně, za tramvají…, nebo přijakém koli sportu. Mezi sportovní běžecké disciplíny se řadí běh do vrchu, sprint, maraton, běh na 1 500 metrů a mnoho dalších. Ten kdo nechce své tělo týrat v posilovně či být hned vrcholový sportovec, běhá jen tak pro radost se svým psem. Je to zábava pro psa a dobrý skutek pro vaše tělo. Oba vás to bude bavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.