TOP 10 Zvláštních zmizení lidí

10 Zmizelí boxer

Jim Robinson, přezdívaný jako „Sweet Jimmy“, je americký boxer, který se proslavil hlavně jako jeden z prvních profesionálních soupeřů Muhamada Aliho. Roku 1979 s ním reportér ze Sport Illustrated Michael Brennan dělal rozhovor v jeho domě v Miami. Tento rozhovor byla poslední známka o Jimovi, od té doby už ho nikdy nikdo neviděl. Wright Thomson, reportér z ESPN, strávil 6 let pátráním po nějaké stopě zmizení Jima, ale nenašel nic. V roce 2009 vydal dokonce o tomto 6 letém neúspěšném pátrání článek.

9 Zmizení batalionu

3 vojáci potvrdili, že byli svědky zvláštního zmizení celého batalionu v roce 1915. Ve výpovědi řekli, že pozorovali battalion pochodovat do kopce v Suvla Bay v Turecku. Kopec byl pokryt mlhou, do které battalion bez váhání vešel. Nikdy se už nevrátili.


8 Zmizelý postižen

V červnu 1763 v Shepton Mallet v Anglii seděl starý muž jménem Owen Parfitt přikrytý svým velkým kabátem. Měl ve zvyku vysedávat před domem své sestry při teplých večerech, jako byl tento, při kterém zmizel neznámo kam. Owen se sám nemohl hýbat a když se jeho sestra společně s jejím sousedem rozhodla vyjít ven a pomoci Owenovi zpátky dovnitř, tak jediné, co uviděli na místě, kde předtím seděl Owen, byl jeho velký kabát.

7 Záhada majáku na Flannanských ostrovech

V prosinci roku 1900 zmizeli 3 muži, kteří měli chod tohoto majáku na starosti. Po sobě zanechali všechno vybavení. I přes četné pátrací akce nebyli tito muži nikdy nalezeni. Jedna z verzí jejich záhadného zmizení říká, že byli spláchnuti do moře jednou velkou vlnou.

986 komentářů: „TOP 10 Zvláštních zmizení lidí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.